SilvaPlex 100

Prijsklasse: €39,95 tot €69,95

SKU: N/B Categorie:

SilvaPlex 100 is een waterige oplossing met gechelateerd zilver (100 ppm), ook bekend als SilvaPlex Natural Immune Support. Het product wordt in de veterinaire praktijk gebruikt voor verneveling bij paarden. Wetenschappelijk onderzoek heeft antibacteriële en antivirale activiteit van bepaalde vernevelde zilveroplossingen aangetoond. De klinische werkzaamheid en veiligheid bij paarden zijn nog onvoldoende vastgesteld.

Verkrijgbaar in flessen van 236 ml en 472 ml.

SilvaPlex 100

SilvaPlex 100 is een waterige oplossing met gechelateerd zilver in een concentratie van 100 ppm (parts per million). Het product, ook bekend als SilvaPlex Natural Immune Support, wordt in de veterinaire praktijk gebruikt voor verneveling bij paarden, bijvoorbeeld met een Flexineb-vernevelaar.

Zilververbindingen staan bekend om hun antimicrobiële eigenschappen. Wetenschappelijk laboratoriumonderzoek heeft aangetoond dat bepaalde zilveroplossingen ook na verneveling antibacteriële en antivirale activiteit kunnen behouden. De klinische werkzaamheid en veiligheid van verneveld SilvaPlex bij paarden zijn echter nog onvoldoende onderzocht.

Eigenschappen en werking

SilvaPlex 100 bevat gechelateerd zilver dat met behulp van de Ag21™-technologie in een waterige oplossing is gestabiliseerd. De antimicrobiële activiteit van zilver is afhankelijk van de chemische vorm, concentratie, blootstellingsduur en het betrokken micro-organisme.

SilvaPlex 100 bevat een lagere zilverconcentratie dan SilvaPlex 200. Het verschil in concentratie betekent echter niet automatisch dat de ene formulering klinisch effectiever of veiliger is dan de andere.

Wetenschappelijk onderzoek

Dr. Thibault Frippiat heeft als eerste auteur twee wetenschappelijke onderzoeken gepubliceerd naar de antimicrobiële eigenschappen van vernevelde zilvernanodeeltjes.

Antibacteriële activiteit (2021)

In een in-vitrostudie, gepubliceerd in het Journal of Equine Veterinary Science, werd de bactericide werking onderzocht tegen Streptococcus equi subsp. zooepidemicus en Actinobacillus equuli subsp. equuli. Beide bacteriesoorten bleken gevoelig voor zilvernanodeeltjes. Na verneveling werd bij een concentratie van 100 ppm volledige groeiremming van A. equuli aangetoond. Voor volledige groeiremming van S. zooepidemicus waren hogere concentraties noodzakelijk.

Antivirale activiteit (2023)

Een vervolgonderzoek, gepubliceerd in Virology, onderzocht de virucide werking van vernevelde zilvernanodeeltjes tegen equine herpesvirus type 1 (EHV-1) en murien norovirus. Na verneveling werd een sterke vermindering van de infectiviteit van EHV-1 aangetoond. Bij murien norovirus werd na verneveling geen significante vermindering van de infectiviteit vastgesteld.

Beide onderzoeken werden onder laboratoriumomstandigheden uitgevoerd. De resultaten bieden een wetenschappelijke basis voor verder onderzoek, maar vormen geen bewijs voor de klinische werkzaamheid of veiligheid van SilvaPlex 100 bij paarden.

Wetenschappelijke publicaties:

Samenstelling

SilvaPlex 100 bevat Ag21™ gechelateerd zilver en gedestilleerd water.

Gebruik en dosering

SilvaPlex 100 wordt in de veterinaire praktijk toegepast door middel van verneveling, bijvoorbeeld met een Flexineb-vernevelaar.

Veterinair praktijkadvies: 10 ml per vernevelsessie, tweemaal daags (totaal 20 ml per dag), gedurende 7 dagen tot 3 weken.

Volg altijd het individuele advies van de behandelend dierenarts met betrekking tot de dosering, frequentie en gebruiksduur.

Gebruik een schone vernevelaar en meng SilvaPlex niet zonder voorafgaand veterinair advies met andere oplossingen of geneesmiddelen in dezelfde vernevelkamer.

Deze dosering is gebaseerd op een veterinair praktijkprotocol en betreft geen klinisch gevalideerde standaarddosering. De veiligheid van herhaalde inhalatie van deze formulering bij paarden is onvoldoende onderzocht.

Verpakkingen en gebruiksduur

SilvaPlex 100 is verkrijgbaar in flessen van 236 ml en 472 ml.

  • 236 ml: voldoende voor ongeveer 11 dagen bij 10 ml tweemaal daags.
  • 472 ml: voldoende voor ongeveer 23 dagen bij 10 ml tweemaal daags.

Voor een gebruiksperiode van 3 weken is één fles van 472 ml voldoende.

Bewaar het product volgens de aanwijzingen op de verpakking en bescherm het tegen licht.

Advies van de sportpaardenarts

Verneveling maakt het mogelijk om stoffen rechtstreeks naar de luchtwegen van het paard te brengen. De uiteindelijke werking en veiligheid zijn afhankelijk van de formulering, de aerosolkarakteristieken en de toegediende hoeveelheid.

In mijn wetenschappelijk onderzoek uit 2021 en 2023 heb ik aangetoond dat bepaalde zilvernanodeeltjes ook na verneveling antibacteriële en antivirale activiteit kunnen behouden. In de bacteriologische studie werd onder andere een concentratie van 100 ppm onderzocht. Deze bevindingen zijn interessant voor verder onderzoek, maar de klinische werkzaamheid en veiligheid van SilvaPlex bij paarden moeten nog worden vastgesteld.

Bij paarden met hoesten, neusuitvloeiing, afwijkende ademhaling of verminderde prestaties adviseer ik om eerst de onderliggende oorzaak te onderzoeken. Afhankelijk van de klinische bevindingen kunnen luchtwegendoscopie, bronchoalveolaire lavage en microbiologisch onderzoek aangewezen zijn.

SilvaPlex 100 mag niet worden beschouwd als een bewezen alternatief voor de gerichte behandeling van bacteriële of virale luchtweginfecties. Toepassing door verneveling dient onder veterinaire begeleiding plaats te vinden.

Aanvullende informatie

Verpakkingen

472 ml, 236 ml

Vorm

Vloeibaar

Doping status

Dopingvrij

Beoordelingen

Er zijn nog geen beoordelingen.

Wees de eerste om “SilvaPlex 100” te beoordelen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Voeg toe aan uw bestelling.