SilvaPlex 200

€79,95

SKU: SILVT472 Categorie:

SilvaPlex 200 is een waterige oplossing met gechelateerd zilver (200 ppm), ook bekend als SilvaPlex Throat Spray. Het product wordt in de veterinaire praktijk onder andere gebruikt voor verneveling bij paarden. Wetenschappelijk onderzoek heeft antibacteriële en antivirale eigenschappen van bepaalde vernevelde zilveroplossingen aangetoond. De klinische werkzaamheid en veiligheid bij paarden zijn nog onvoldoende vastgesteld.

Verkrijgbaar in een fles van 472 ml.

Slechts 1 resterend op voorraad

SilvaPlex 200

SilvaPlex 200 is een waterige oplossing met gechelateerd zilver in een concentratie van 200 ppm (parts per million). Het product, oorspronkelijk bekend als SilvaPlex Throat Spray, wordt ook gebruikt voor verneveling bij paarden, bijvoorbeeld met een Flexineb-vernevelaar.

Zilververbindingen staan bekend om hun antimicrobiële eigenschappen. Wetenschappelijk laboratoriumonderzoek heeft aangetoond dat bepaalde zilveroplossingen ook na verneveling antibacteriële en antivirale activiteit kunnen behouden. De klinische werkzaamheid en veiligheid van verneveld SilvaPlex bij paarden zijn echter nog onvoldoende onderzocht.

Eigenschappen en werking

SilvaPlex bevat gechelateerd zilver dat in een waterige oplossing is gestabiliseerd. De antimicrobiële eigenschappen van zilver zijn afhankelijk van verschillende factoren, waaronder de chemische vorm, de concentratie, de blootstellingsduur en het betrokken micro-organisme.

SilvaPlex 200 bevat een hogere zilverconcentratie dan SilvaPlex 100. Dit betekent echter niet automatisch dat de hogere concentratie bij paarden klinisch effectiever is.

Wetenschappelijk onderzoek

Dr. Thibault Frippiat heeft als eerste auteur twee wetenschappelijke onderzoeken gepubliceerd naar de antimicrobiële eigenschappen van vernevelde zilvernanodeeltjes.

Antibacteriële activiteit (2021)

In een in-vitrostudie, gepubliceerd in het Journal of Equine Veterinary Science, werd de bactericide werking onderzocht tegen Streptococcus equi subsp. zooepidemicus en Actinobacillus equuli subsp. equuli. Beide bacteriën bleken gevoelig voor zilvernanodeeltjes. Ook na verneveling bleef antibacteriële activiteit aantoonbaar, waarbij het effect afhankelijk was van de concentratie en bacteriesoort.

Antivirale activiteit (2023)

Een vervolgonderzoek, gepubliceerd in Virology, onderzocht de virucide werking van vernevelde zilvernanodeeltjes tegen equine herpesvirus type 1 (EHV-1) en murien norovirus. Na verneveling werd een sterke vermindering van de infectiviteit van EHV-1 aangetoond. Bij murien norovirus werd na verneveling geen significante vermindering van de infectiviteit vastgesteld.

Beide onderzoeken werden onder laboratoriumomstandigheden uitgevoerd. De resultaten bieden een wetenschappelijke basis voor verder onderzoek naar vernevelde zilververbindingen, maar vormen geen bewijs voor de klinische werkzaamheid of veiligheid van SilvaPlex 200 bij paarden.

Wetenschappelijke publicaties:

Samenstelling

Volgens de Amerikaanse productinformatie bevat SilvaPlex Throat Spray zilver (aangeduid als Argentum metallicum), gechelateerd zilver, gedestilleerd water, citroenzuur en zilveroxide.

Gebruik en dosering

SilvaPlex 200 wordt in de veterinaire praktijk ook toegepast door middel van verneveling, bijvoorbeeld met een Flexineb-vernevelaar.

Veterinair praktijkadvies: 10 ml per vernevelsessie, tweemaal daags (totaal 20 ml per dag), gedurende 7 dagen tot 3 weken.

Volg altijd het individuele advies van de behandelend dierenarts met betrekking tot de dosering, frequentie en gebruiksduur.

Gebruik een schone vernevelaar en meng SilvaPlex niet zonder voorafgaand veterinair advies met andere oplossingen of geneesmiddelen in dezelfde vernevelkamer.

Deze dosering is gebaseerd op een veterinair praktijkprotocol en betreft geen klinisch gevalideerde standaarddosering. De veiligheid van herhaalde inhalatie van deze formulering bij paarden is onvoldoende onderzocht.

Verpakkingen en gebruiksduur

SilvaPlex 200 is verkrijgbaar in een fles van 472 ml.

Bij de gebruikelijke dosering van 10 ml tweemaal daags is één fles voldoende voor ongeveer 23 dagen. Daarmee is één fles voldoende voor een gebruiksperiode van maximaal 3 weken volgens het beschreven praktijkprotocol.

Bewaar het product volgens de aanwijzingen op de verpakking en bescherm het tegen licht.

Advies van de sportpaardenarts

Verneveling maakt het mogelijk om stoffen rechtstreeks naar de luchtwegen van het paard te brengen. De uiteindelijke werking en veiligheid zijn afhankelijk van de formulering, de aerosolkarakteristieken en de toegediende hoeveelheid.

In mijn wetenschappelijk onderzoek uit 2021 en 2023 heb ik aangetoond dat bepaalde zilvernanodeeltjes ook na verneveling antibacteriële en antivirale activiteit kunnen behouden. Deze bevindingen zijn interessant voor verder onderzoek, maar de klinische werkzaamheid en veiligheid van SilvaPlex bij paarden moeten nog worden vastgesteld.

Bij paarden met hoesten, neusuitvloeiing, afwijkende ademhaling of verminderde prestaties adviseer ik om eerst de onderliggende oorzaak te onderzoeken. Afhankelijk van de klinische bevindingen kunnen luchtwegendoscopie, bronchoalveolaire lavage en microbiologisch onderzoek aangewezen zijn.

SilvaPlex 200 mag niet worden beschouwd als een bewezen alternatief voor de gerichte behandeling van bacteriële of virale luchtweginfecties. Toepassing door verneveling dient onder veterinaire begeleiding plaats te vinden.

Aanvullende informatie

Verpakkingen

472 ml

Vorm

Vloeibaar

Doping status

Dopingvrij

Beoordelingen

Er zijn nog geen beoordelingen.

Wees de eerste om “SilvaPlex 200” te beoordelen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Voeg toe aan uw bestelling.